איך לבחור מודד במרכז?

אם אתם מתכננים פרויקט בנייה כלשהו באזור המרכז, אתם אמורים לדעת שחלק מרכזי בתהליך, חלק שצריך לבוא לידי ביטוי כבר בשלבים הראשונים של הפרויקט הוא שלב המדידה של פני השטח, ולשם ביצוע המדידות הנדרשות, יהיה עליכם למצוא מודד במרכז הארץ, מודד בעל הסמכה מתאימה וברמה המקצועית הנדרשת לביצוע המדידות עבור הפרויקט הספציפי. על אף שמודד מוסמך עובר הכשרה כוללת המאפשרת לו לבצע את כל סוגי המדידות, בהחלט ניתן לזהות מספר סוגי מדידות שבהן ניתן ליצור התמחות.

מודדים בעלי התמחויות בתחומים שונים

כך למשל, ישנם מודדים המתמחים בתחום המיפוי, בעוד אחרים מתמחים בתחום סלילת הכבישים, ואחרים מתמחים בענף הבנייה. בתוך תחומים אלה תוכלו למצוא מודד במרכז המתמחה בתחומי משנה כמו למשל מודד המתמחה במדידת פני השטח לפני גיבוש תכנית הבנייה, לעומת מודד המתמחה בביצוע מדידות בתוך תאי השטח כדי לסמן את גבולות הגזרה עבור כל מבנה וכל יחידת דיור. בהתאם לכך, לפני שאתם בוחרים את המודד המתאים לכם, עליכם לבחון את תחום ההתמחות הדרוש לכם.

בדיקת הסמכת המודד

מודדים מוסמכים הם מודדים המוכרים על ידי משרד הבינוי והשיכון, ועל כן אתם רוצים לבחון שהמודד מולו אתם עובדים הוא אכן מוסמך ומוכר. כמו כן, כדאי לבדוק את הניסיון המקצועי של המודד, ולנהל איתו שיחה קצרה כדי להבין את מידת הרצינות שלו. כל טעות חישוב במדידות הראשוניות יכולה להוביל לטעויות קריטיות שיעלו לכם הרבה מאוד כסף בהמשך הדרך, ולכן חשוב לבחון את הדברים בצורה יסודית.

קבלת המלצות וחוות דעת מקצועיות על המודד

מעבר לכך, בהיעדר הידע המקצועי הנדרש, לא תוכלו לעשות עוד פעולות רבות לבחירת מודד במרכז הארץ, שיכול לספק לכם את השירות הנדרש, אך בהחלט תוכלו להיעזר בהמלצות מחברים, בני משפחה או מכרים, וכן לקבל חוות דעת מקצועיות מאנשי מקצוע בתחומים משיקים כמו קבלני בניין, קבלני שיפוץ, אנשי מקצוע בתחומי התשתיות וכדומה, ואלו יוכלו לספק לכם שמות של מודדים מומלצים, לצד שמות של מודדים שאולי לא כדאי לכם להתקרב אליהם.